سایت املاک واوان
سایت املاک واوان
میزان وام بانک مسکن در واوان و اسلامشهر

میزان وام بانک مسکن در واوان – اسلامشهر + سایر شهرها

تاریخ بروز رسانی: آبان ۱۴۰۰

خبر خوش برای کسانی که به دنبال فرصت مناسب جهت خانه دار شدن بودند، افزایش سقف تسهیلات وام مسکن تا ۴۰۰ میلیون تومان برای زوجین می‌باشد. جالب است بدانید در صورتی که توانایی پرداخت ماهیانه حدود ۷ میلیون تومان را داشته باشید، می‌توانید در شهرک واوان، جایی که بهشت خانه دار شدن خیلی از زوجین جوان و خانه اولی می‌باشد، خانه‌ای با متراژ بین ۴۰ الی ۶۰ متر و با سند تک برگ و تنها با بودجه‌ای بین ۶۰ الی ۱۰۰ میلیون تومان صاحب خانه شوید و کابوس مستاجری و خانه به دوشی را با رویای شیرین صاحب خانه شدن عوض تمایید.

برای سایز بزرگتر روی تصویر کلیک کنید
افزایش سقف وام خرید مسکن تا ۴۸۰ میلیون در تهران به دلیل میزان کم این وام در برابر قیمت نجومی خانه در شهر تهران با انتقاد مواجه شد و همچنین اقساط سنگین بالای ۷ میلیون تومانی این وام انتقاد‌ها را برانگیخت.
 
اما به نظر می رسد استفاده از وام خرید مسکن ۴۰۰ میلیونی و ۳۲۰ میلیونی در شهرهای بزرگ مثل شهرستان اسلامشهر و همچنین در شهرهای کوچک به صرفه است.
 
میتوان گفت این گونه برنامه ریزی به نوعی سوق دادن مردم به سکونت در شهرهایی غیر از تهران می‌باشد که شاید منطقی هم به نطر برسد.
 
وام خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم در مراکز استان ها و شهرهای بزرگ با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر مثل اسلامشهر، از ۱۶۰ میلیون به ۳۲۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.
 
این مبلغ فقط به زوجهای متقاضی پرداخت می‌شود و ملک بایستی به صورت ۳ دانگ به نام زوج و ۳ دانگ به نام زوجه باشد و اگر کسی بخواهد به صورت انفرادی  وام بگیرد، به او ۱۶۰ میلیون تومان وام خرید از محل اوراق تعلق خواهد گرفت. در کنار این وام می توان با دریافت ۸۰ میلیون وام جعاله یا همان تعمیرات، قدرت خرید را به ۴۰۰ میلیون تومان رساند که می‌تواند برای خانه اولی‌ها فرصتی مناسب و طلایی باشد. البته به شرطی که بتوانند اقساط وام را منظم پرداخت نمایند.
 
بررسی آخرین قیمت‌ها در شهرک واوان نشان می‌دهد، که در صورتی که قیمت میانگین یک متر آپارتمان را حدود ۷ میلیون درنظر بگیریم، برای خرید یک واحد ۸۰ متری دو خواب که برای سکونت یک خانواده ۳ الی ۵ نفری می‌تواند مناسب باشد، به بودجه‌ای به میزان ۵۶۰ میلیون تومان نیاز دارید که می‌توانید ۴۰۰ میلیون تومان آن یعنی بیش از ۷۰ درصد مبلغ خانه را از طریق دریافت وام تامین کنید که نشان می‌دهد قدرت وام در شهرستان‌ها مخصوصا شهرک واوان بسیار بالاست.
 
البته استان به استان شرایط متقاوت است. برای مثال متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در شهرهایی مثل شیراز، اصفهان، تبریز بالای ۱۰ میلیون تومان است و در برخی مراکز استان ها مثل ایلام، بیرجند، خرم آباد و یزد متوسط قیمت مسکن به کمتر از چهار میلیون تومان می رسد و وام مسکن می تواند کل هزینه های خرید خانه را پوشش دهد. البته طبق شرایط جدید بایستی حداقل ۲۰ درصد از قیمت خانه توسط خریدار پرداخت شود.
 
البته دریافت چنین وامی همچنان هزینه بالایی دارد. هر برگه وام اوراق تسه ۵۰۰ هزار تومانی در آبان ۱۴۰۰ به قیمت ۷۰ هزار تومان می‌باشد. این یعنی زوج های ساکن مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ برای دریافت وام ۳۲۰ میلیونی به ۶۴۰ برگه تسه با ارزش حدود ۴۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان احتیاج دارند و کسانی که می خواهند به صورت انفرادی وام ۱۶۰ میلیونی بگیرند، باید ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هزینه کنند. دریافت وام اوارق + جعاله ۴۰۰ میلیونی روی هم رفته ۸۰۰ برگه تسه به ارزش ۵۶ میلیون تومان هزینه دارد.
 
 
اقساط وام ۳۲۰ میلیون تومانی خرید مسکن از محل اوراق حق تقدم با بهره ۱۷.۵ درصدی و بازپرداخت ۱۲ ساله به روش ساده پنج میلیون و ۳۳۰ هزار تومان است.
 
 
اگر وام جعاله ۸۰ میلیونی هم بگیرید، باید به مدت ۵ سال قسط ۲ میلیونی جداگانه بپردازید که باعث می شود اقساط وام ۴۰۰ میلیونی به ۷ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان در روش ساده افزایش پیدا کند.
 
برای سایز بزرگتر روی تصویر کلیک کنید
لطفا به این نوشته از ۵ امتیاز دهید
[جمع امتیاز: 13 میانگین: 3.5]
اشتراک گذاری Telegram Facebook WhatsApp Twitter

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما

تماس تلفنی

سفارش طراحی سایت املاک

دنبال کردن پیج های اینستاگرام

تلویزیون واوان املاک

سفارش طراحی سایت املاک

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها